/* end top */


Jób – Člověk soudí Boha

CD s názvem Jób – Člověk soudí Boha, není  jen obyčejná audiokniha. Jde o projekt daleko náročnější. Přední čeští herci interpretují biblický text v přebásnění Daniela Rause, režii má Lukáš Hlavica, autorem hudby je Hubert Bittman (držitel Grammy Award).

Starodávný text v nové úpravě neobyčejně ožívá. Jóbův příběh na posluchače zapůsobí dramatickým spádem, naléhavostí životních otázek i krásou obrazů a poetiky. Nahrávka nabízí zážitek, který se posluchači trvale vpíše do paměti.

» Ukázka z nahrávky
» ČT ART  U zavěšené knihy – Jób

Příprava projektu začala na jaře 2015, v září nahrávali herci v pražském studiu DAMU. Režisér Lukáš Hlavica položil důraz na jejich niterný projev, takže výsledek je mimořádně působivý. Poté následovalo komponování hudby ve studiu BITT. Její autor Hubert Bittman ji nahrával částečně v ČR a částečně v Německu. Výsledkem je nahrávka, jež má velmi osobitý zvuk.

Na toto CD navazují další nahrávky: Píseň písní - Padesát odstínů lásky, Kazatel - Šalamounův grál, Žalmy - David a jeho blues a Přísloví - Moudrost a její hostina. Vyšel také komplet pod názvem Biblická poezie  (obsahuje všech 5 CD)

Autoři projektu
Přebásnění a scénář: Daniel Raus
Hudba a postprodukce: Hubert Bittman
Režie: Lukáš Hlavica 
Mistr zvuku: Jitka Kundrumová 
Vedení projektu: Teresie Bečková

Herci
Ivan Trojan, Viktor Preiss, Dana Černá, Petr Pelzer, Igor Bareš, Jan Vlasák, Matouš Ruml, Lukáš Hlavica

Celkový čas 55 min