/* end top */


Píseň písní – Padesát odstínů lásky 

V květnu 2016 vyšla v pořadí druhá audiokniha v cyklu Biblické poezie. Nese název Píseň písní – Padesát odstínů lásky. Přední čeští herci interpretují přebásněný text známé knihy. Režisér Lukáš Hlavica položil důraz na skutečnost, že láska je silná v každém věku, proto přizval ke spolupráci herce různých generací.

Píseň písní je strhující svým optimismem a ideálem čisté lásky. Je to mimořádně silná poezie, jež v moderním zpracování nově ožívá a oslovuje současné posluchače. Mezi biblickými knihami má Píseň písní výjimečné postavení už tím, že v ní mluví žena víc než muž. Právě „ženský aspekt“ je rovněž osobitým způsobem na CD zvýrazněn.

Ukázka z nahrávky
Tisková zpráva
V rámci projektu přebásněné biblické poezie vyšlo postupně pět audionahrávek, jež pojednávají o pěti velkých tématech. Koncem roku 2015 vyšel Jób – Člověk soudí Boha (zabývá se otázkou utrpení). Na podzim vyšel Kazatel – Šalamounův grál (tématem je hledání smyslu a podstaty života). Nově vyšly i Žalmy – David a jeho blues (tématem je víra) a Přísloví – Moudrost a její hostina (tématem je oslava moudrosti). Na trhu je také komplet pod názvem Biblická poezie (obsahuje všech 5 CD).
 
Autoři projektu
Text: Daniel Raus
Hudba a postprodukce: Hubert Bittman
Režie: Lukáš Hlavica
Mistr zvuku: Jitka Kundrumová
Vedení projektu: Teresie Bečková
Herci v Písni písní
Věra Kubánková, Petr Pelzer, Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Dana Černá, Petr Lněnička, Magdaléna Borová a Matouš Ruml.
 
Celkový čas: 37 min.